Post Sectional - Fours

POST SECTIONAL FOURS DRAW ALL GAMES AT

TOWRADGI PARK BOWLING CLUB

WS = Winner Section

WG = Winner Game

  

 

TEAM

Club

SC

 

TEAM

Club

SC

RD1

SUNDAY 30TH DECEMBER

 

 

 

9.00 AM

 

 

G1

JACOB AITKEN, NICK TYLEE, JIMN LIM, JIM DAVIES

COMPOSITE

11

v

WES FALCONER, BARRY MARTIN, JOHN GREEN, BRETT DUPREZ

COMPOSITE

14

G2

CHRIS SMITH, BEN FORD, SHANE PASCOE, ROBBIE WARREN

WPWC

14

v

NEVILLE HESSION, NATHAN SEVERINO, JARROD BECKFORD, REAGAN MARMONT

COMPOSITE

11

G3

ROGER DUGGAN, GAVIN AITKEN, DEAN AITKEN, SCOTT BATEUP

COMPOSITE

17

v

DAVID GOULD, DARREN WOOD, MATTHEW CONSTABLE, JASON CHEADLE

WPWC

16

G4

MARK  BEAUMONT, HARRY ARCHER, TERRY WARDER, PAUL LECKEY

HARBORD

16

v

DAMIEN LATEO, ADRIAN DUFF, ANTHONY JONES, MAL LYONS

TOWRADGI PARK

8

G5

MAX DONAVAN, BRIAN SUCKLEY, JULIO POSADAS, RAY PARKES

COMPOSITE

20

v

PETER MCCAULEY, CHRIS GREEN, SHAUN PARNIS, MATT MILES

DAPTO CITIZENS

15

G6

BOB LANG, JOHN DAWSON, ERIC HAYNES, JEREMY HENRY

COMPOSITE

21

v

JOHN COOMBES, JEFF GODFREY, HARRY JOHNSTON, BARRY PURCELL

COMPOSITE

10

G7

IAN GOLDING, JON JOVCEVSKI, WARREN HAVILAND, PETER THELAN

COMPOSITE

12

V

ADAM BIELDERMAN, CHRIS MATHERS, HENRY BIELDERMAN, JASON MATHERS

COMPOSITE

10

 

 

 

 

 

 

 

 

Q/F’S

SUNDAY 30TH DECEMBER

 

 

 

  11.30PM APPROX

 

 

G1

WES FALCONER, BARRY MARTIN, JOHN GREEN, BRETT DUPREZ

COMPOSITE

 1

v

CHRIS SMITH, BEN FORD, SHANE PASCOE, ROBBIE WARREN

WPWC

 19

G2

ROGER DUGGAN, GAVIN AITKEN, DEAN AITKEN, SCOTT BATEUP

COMPOSITE

 15

v

MARK  BEAUMONT, HARRY ARCHER, TERRY WARDER, PAUL LECKEY

HARBORD

 13

G3

MAX DONAVAN, BRIAN SUCKLEY, JULIO POSADAS, RAY PARKES

COMPOSITE

 12

v

BOB LANG, JOHN DAWSON, ERIC HAYNES, JEREMY HENRY

COMPOSITE

15 

G4

IAN GOLDING, JON JOVCEVSKI, WARREN HAVILAND, PETER THELAN

COMPOSITE

 15

v

JOHN COLE, JOHN PIPER (sub – ALAN MONFRIES), IAN WHYBROW, COL CHEADLE

COMPOSITE

 13

 

 

 

 

 

 

 

 

S/F’S

SUNDAY 30TH DECEMBER

 

 

 

2.30PM  APPROX

 

 

G1

CHRIS SMITH, BEN FORD, SHANE PASCOE, ROBBIE WARREN

 WPWC

 20

v

ROGER DUGGAN, GAVIN AITKEN, DEAN AITKEN, SCOTT BATEUP

 COMPOSITE

 17

G2

BOB LANG, JOHN DAWSON, ERIC HAYNES, JEREMY HENRY

 COMPOSITE

 20

v

IAN GOLDING, JON JOVCEVSKI, WARREN HAVILAND, PETER THELAN

 COMPOSITE

 16

 

 

 

 

 

 

 

 

FINAL

SATURDAY 5TH JANUARY

 

 

 

8:30AM START

 

 

 

CHRIS SMITH, BEN FORD, SHANE PASCOE, ROBBIE WARREN

 WPWC

 22

v

BOB LANG, JOHN DAWSON, ERIC HAYNES, JEREMY HENRY

 COMPOSITE

 14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IF PLAYERS ARE IN MORE THAN 1 FINAL SOME CHANGES MAY HAVE TO MADE ON THE 3RD, 4TH & 5TH