2018 Champion of Club Champion Fours

   ZONE 16 2018 CHAMPION OF CLUB CHAMPION FOURS

 SPONSORED BY TOWRADGI BOWLING CLUB

 

 

PLAYER

CLUB

Sc

 

PLAYER

CLUB

Sc

RD1

SAT 27TH OCT 9.10 CALL CARDS

 

 

 

AT TOWRADGI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

G1

Paul PETERS, Barry PETERS, Toby PETERS, Shane LEONARD

WARILLA

15

v

Brian SUCKLEY, Luke COCKSEDGE, Chris SMITH, Ben FORD (Shane GARVEY – Rep)

WPWC

16

G2

Phil STAUGHAN, Matt KALETTA, Gerry MANN, Mal PEARSON

OAK FLATS

25

v

Anthony VAN ZANEN, Rod LOGAN, Antonio PIANA, Russell CAMPBELL

KIAMA

8

G3

Vin ONG, Richard KIRKPATRICK, Ian BARRETT, Aaron SPEARS

ALBION PARK

34

v

Gerald GARDINER, Clem HAYWOOD, Don BARNES, Bob UPTON

KEMBLA HTS

5

G4

Daniel DAVIES, Steve SPROD, Dave TYRRELL, Geoff WALKER

WINDANG

21

v

Adrian DUFF, Steve RICHARDS, Damien LATEO, Dave WAKELING

TOWRADGI

18

G5

William MILLANDER, Barry CAVANOUGH, Ken HUNT, (Danyon CHRISTIE – Sub), Kevin IRELAND

CORRIMAL

31

v

Greg WRAY, Tom WILSON (REP), Stuart HAMILTON, Anthony GOLINSKI,

COLLIES/ORB

16

G6

Lloyd JONES, Ian HAMILTON (Barry HAZELGROVE – Sub), Glenn AITKEN, Victor KOLTOVSKI

THIRROUL

18

v

Warren HAMILTON, James BERRIMAN (Brian GIBSON – Sub), Jack FORBES, Jared HAMILTON

WOONONA

31

G7

Greg DUMBLETON, Guye MCPHERSON, Mark KESBY, Steve MCPHERSON

FAIRY MEADOW

20

v

Ian CALLAWAY, John BENNETT (Doug SHERIDAN – Sub), Mark SUNDERLAND, Robert WILSON

FIGGY BOWLO

19

G8

Peter MCIVER, Ian BAILEY, Chris GREEN, Trevor SUCKLEY

D/CITIZENS

20

v

Les ATKINSON, Peter KENDALL, Alan STONHAM, Bob ALLAN

D/HUNTLEY

18

 

 

 

 

 

 

 

 

RD2

SAT 27TH OCT 1.00PM START

 

 

 

 

 

 

G1

Brian SUCKLEY, Luke COCKSEDGE, Chris SMITH, Ben FORD (Shane GARVEY – Rep)

WPWC

25

v

Phil STAUGHAN, Matt KALETTA, Gerry MANN, Mal PEARSON

OAK FLATS

19

G2

Vin ONG, Richard KIRKPATRICK, Ian BARRETT, Aaron SPEARS

ALBION PARK

19

v

Daniel DAVIES, Steve SPROD, Dave TYRRELL, Geoff WALKER

WINDANG

17

G3

William MILLANDER, Barry CAVANOUGH, Ken HUNT (Danyon CHRISTIE – Sub), Kevin IRELAND

CORRIMAL

21

v

Warren HAMILTON, James BERRIMAN (Brian GIBSON – Sub), Jack FORBES, Jared HAMILTON

WOONONA

12

G4

Greg DUMBLETON, Guye MCPHERSON, Mark KESBY, Steve MCPHERSON

FAIRY MEADOW

11

v

Peter MCIVER, Ian BAILEY, Chris GREEN, Trevor SUCKLEY

D/CITIZENS

31

 

 

 

 

 

 

 

 

S/F’

SUN 28TH OCT 9.10 CALL CARDS

 

 

 

 

 

 

G1

Brian SUCKLEY, Luke COCKSEDGE, Chris SMITH, Shane GARVEY

WPWC

21

v

Vin ONG, Richard KIRKPATRICK, Ian BARRETT, Aaron SPEARS

ALBION PARK

16

G2

William MILLANDER, , Barry CAVANOUGH (Danyon CHRISTIE – Sub), Ken HUNT, Kevin IRELAND

CORRIMAL

21

v

Peter MCIVER, Ian BAILEY, Chris GREEN, Trevor SUCKLEY

D/CITIZENS

24

 

 

 

 

 

 

 

 

FIN

SUN 28TH OCT 1.00PM START

 

 

 

 

 

 

 

Brian SUCKLEY, Luke COCKSEDGE, Chris SMITH, Shane GARVEY

WPWC

16

v

Peter MCIVER, Ian BAILEY, Chris GREEN, Trevor SUCKLEY

D/CITIZENS

26